Egri világkupa: tucatnyi érem szombaton

Öt arany-, nyolc ezüst- és két bronzérmet szereztek a szombati első napon a magyarok az Egerben zajló XII. CMAS Uszonyosúszó Világkupán és Minaret Kupán.

A felnőttek között Senánszky Petra és Sincki Ádám megnyerték az 50 méteres uszonyos gyorsúszást, ami bizakodásra ad okot a nyári Világjátékok tekintetében. Ráadásul a felkészülési időszakhoz képest az időeredményeik kiemelkedőek a mezőnyhöz képest. Ugyanezen a távon ezüstérmet nyert Varga Krisztina. A férfi 800 méteres felszíni úszásban Kanyó Dénes nagy küzdelemben volt külföldi versenytársával, és végül szintén a második helyen ért célba. A női 200 m felszíni úszásban a világbajnok orosz versenyző nyert, Károlyi Csilla harmadik lett. Az 1500 méteres felszíni úszásban Hamlin Matthew győzött Semostyán Róbert előtt.

A junior mezőnyben a lányoknál 50 méter uszonyos gyorson Szabó Anita nyert, szorosan mögötte pedig Hamlin Dorothy ért célba, vagyis a fiatalok, akárcsak a felnőtt nőknél, ebben a korosztályban is kibérelték a dobogó első két fokát. A fiúknál ebben a számban Fazekas András harmadikként zárt. A fiú 800 méteres felszíni úszásban Mozsár Alex ezüstérmes lett: idejével a felnőtt mezőnyben is megállta volna helyét, és 6 perc 34 másodperces eredményével  junior szintidőt. A gyöngyösi versenyző később 200 m felszíni úszásban is második lett, akárcsak a lányoknál Kothencz Petra.

Szombaton a váltók közül a 4x50m uszonyos gyorsúszás küzdelmeit rendezték. A felnőtt nőknél a Szabó, Szűcs, Kiss, Senánszky kvartett szerezte meg az első helyet, mögöttük a kaposváriak (Varga, Hamlin, Király,Paluska) értek célba a második helyen.

Férfi 50 m búvárúszásban a kolumbiai Rodriguez 13,77 mp-es idővel új világcsúcsot úszott, megjavítva az orosz Kabanov és dél-koreai Lee 13.85-ös rekordját.

XII. CMAS Uszonyosúszó Világkupa és Minaret Kupa, a magyarok szombati eredményei:

50m búvárúszás (14-17 évesek)