FELNŐTT ÉS JUNIOR TÁJÉKOZÓDÁSI BÚVÁRÚSZÓ NYÍLT EURÓPA-BAJNOKSÁG 2018 - VERSENYZŐI BEMUTATKOZÁS 5. RÉSZ

Balázs Péter

[Amphora Búvárklub]

Hogyan készültél/készülsz a Nyílt Európa-bajnokságra?

Uszodában uszonyosúszó és tóban speciális tájolós edzésekkel.

Milyen eredményre számítasz?

Az elmúlt években minden világversenyről éremmel tértem haza, így mindenképpen cél az éremszerzés, illetve minél több érem megszerzése.

Ki a példaképed és miért?

Nincs igazi példaképem, több embert tisztelek és áll előttem példaként, különböző tetteik, tulajdonságaik miatt.

Mi volt az eddigi legkedvesebb élményed nemzetközi versenyen?

Két legkedvesebb élményem van az egyik az első uszonyosúszó világversenyen Lyonban elért Junior VB-n 4x100-as váltó versenyben elért 2. helyezésünk (Gurisatti Róbert, Kovács László, Savanya Norbert, Balázs Péter) amiben mindenki a csapatért úszva, messze megjavítva az egyéni legjobbjait, tisztán győzelemként éltük meg a meglepetés helyezésünket. A második legkedvesebb élményem Gurisatti Róberttel elért első MONK győzelmünk.

Mik a legfontosabb hosszútávú céljaid?

1994 óta megszakítás nélkül uszonyos majd párhuzamosan uszonyos és tájolós, majd tájolós válogatott vagyok, 42 évesen a hosszútávú célom, hogy az eredményeim mellett a sportolóként szerzett tudásomat is átadhassam a fiataloknak.

Ha nem tájékozódási búvárúszás, milyen más sportágat választanál?

Triatlon, ha nem kellene benne futni :-)