Gyermek-, Ifjúsági-, Felnőtt Uszonyosúszó Országos Bajnokság

Az egri sporteseményen egyéni távokon 14, míg váltó számokban 5 új országos csúcs született.

A gyerekek közt, 10 éves korosztályban lányoknál Lovász Janka (Muréna UBK), fiúknál Fülöp Bulcsú volt a legeredményesebb egyéni távokon 5-5 aranyat szereztek. Szintén gyerek korosztályban a 11 évesek kategóriájában sem a kaposvári Kováts Alex (Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE) sem a kecskeméti Szili Ágnes(Bácsvíz KVSC) nem adott esélyt ellenfeleiknek, hiszen minden egyéni távon győzedelmeskedtek, így 6-6 aranyat vihettek haza.

Ifjúsági korosztályban szintén arányos győzelemmel lányoknál Kothencz Petra (Muréna UBK), fiúknál Török Bence (Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE) 7-7aranyérmet nyert egyénileg. 

Felnőtt nőknél Varga Krisztina (világjátékok válogatott) gyűjtötte be a legtöbb távból -összesen hat – az aranyérmet, férfiaknál a szintén világjátékok válogatott Kosina Gergő 4 egyéni győzelemmel zárta a versenyt.

A bajnokság eredményeiből is látszik, hogy sportolóink felkészülése a nyári világversenyekre remek úton halad. A felnőtt sportolók számára júliusban Európa-bajnokság, és Világjátékok míg a junior válogatott részére a tomszki világbajnokság (július vége-augusztus eleje) lesz a csúcsesemény. 

Országos csúcsok

50m búvárúszás Kothencz Petra (Muréna UBK) 17,55

200m felszíni úszás Károlyi Csilla (Eötvös DPSE)         1:30,43

1500m felszíni úszás Bukor Ádám (Mátrai Erőmű Bk)         12:23,92

400m uszonyos gyors serdülő fiú Pázmányi Sándor (Debreceni Bk) 4:12,70

400m uszonyos gyors serdülő lány Linzenbold Zsófia (Debreceni Bk) 4:20,67

50m uszonyos gyors serdülő lány Pernyész Dorottya (Mátrai Erőmű Bk) 24,24

400m uszonyos gyors ifjúsági fiú Kolonics Milán (Bácsvíz KVSC)          3:58,10

400m uszonyos gyors ifjúsági lány Király Eszter(Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE)4:01,43

400m uszonyos gyors felnőtt férfi Kosina Gergő (Debreceni Bk)  3:31,15

400m uszonyos gyors junior fiú Stadler Bence(Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE) 3:43,76

400m uszonyos gyors felnőtt nő Varga Krisztina(Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE)3:51,87

400m uszonyos gyors junior lány Szabó Anita (Debreceni Bk) 4:00,81

100m búvárúszás felnőtt férfi Kosina Gergő (Debreceni Bk)            34,41

100m búvárúszás serdülő lány Deme Dorka (Mátrai Erőmű Bk)            47,30

4x50m uszonyos gyors ifjúsági  MIX váltó 

1.Debreceni Bk csapata (Kiss, Mészáros, Linzenbold, Lipők)                  3:34,58

4x50m felszíni úszás felnőtt MIX váltó

1.Muréna UBK csapata (Gruber, Dimák, Hajnács, Kothencz)                  1:13,03

4x200m felszíni úszás férfi váltó

1.Muréna UBK csapata (Dimák, Kosara, Gruber, Kanyó)                   5:53,30

4x50m felszíni úszás ifjúsági MIX váltó

1.Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE csapata (Plessek, Török, Király, Stadler)    1:27,18

4x100m uszonyos gyorsúszás felnőtt MIX váltó

1.Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE csapata (Stadler, Fazekas, Hamlin, Varga) 3:10,17

A verseny végén kihirdetésre kerültek az összetett magyar bajnokok ifjúsági és felnőtt korosztályban, míg a fiatalabbak közt a legtöbbet javító (időeredményén) ifjúsági és gyermek sportolók részesültek különdíjban. A legkisebbekről sem feledkeztek el a verseny szervezői, hiszen a két legfiatalabb rajthoz állót is kiemelték a verseny végén.

Ifi, legtöbbet javító:

Lány: Eperjesi Mirtill - Mátrai Erőmű Búvárklub

Fiú: Sebestyén Ferenc - Búvársuli SE

Gyermek, legfiatalabb:

Lány: Német Nóra - Búvársuli SE

Fiú: Sütő Zoltán - Búvár és Vizi Sportklub 

Gyermek, legtöbbet javító:

Lány: Szili Ágnes - Bácsvíz KVSC

Fiú: Pázmányi Zalán - Debreceni Búvárklub

Összetett Bajnok 

Ifjúsági lány

Eperjesi Mirtill - Mátrai Erőmű Búvárklub

Ifjúsági fiú

Török Bence – Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE

Felnőtt nő

Nagy Réka - Debreceni Búvárklub

Felnőtt férfi

Mozsár István, Alex - Mátrai Erőmű Búvárklub

Kovács Zsófia