Junior uszonyos Európa Kupa: 2 magyar, 5 érem

Kocsis Marcell és Kothencz Petra képviselte Magyarországot 2016. november 5-6-án Gliwicében megrendezett Junior Uszonyosúszó Európa Kupán. A kecskeméti, illetve makói sportolók öt érmet nyertek a lengyelországi versenyen, amelyen két korosztályban 13 ország, 49 egyesületének 280 versenyzője állt rajthoz.

A rangos verseny gördülékenyen zajlott, Európa Kupához méltó lebonyolítású volt.

Kothencz Petra, a Makói Úszó Klub versenyzője (felkészítő edzője: Gruberné Bencze Erika) az 50 és 200 méteres felszíni úszásban egyaránt ezüstérmet szerzett, míg 100 m felszíni úszásban csupán néhány tizedmásodperc választotta el a dobogótól.

Kocsis Marcell, a Bácsvíz-KVSC uszonyosúszó szakosztályának sportolója (felkészítő edzői: Székely Lilla és Juhos Gergely) három távon indult, és mindhárom versenyszámban sikerült érmet nyernie. Az 50, a 100 és a 200 méteres uszonyos gyorsúszásban is új egyéni csúcsokat teljesítve a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Az eredmények mindkét sportoló számára bíztatóak a november 12-13-án sorra kerülő junior ob előtt.