Taroltak a magyarok az egri uszonyos vk-n

Az Egerben megrendezett XII. CMAS Uszonyosúszó Világkupa és Minaret Kupa második, vasárnapi napján is remekeltek a magyarok, akik így összesen 11 arany- 15 ezüst- és 3 bronzéremmel zárták a rangos versenyt. Az érmeken túl versenyzőink számos szintidőt úsztak a 2017-es felnőtt Eb-re és junior vb-re egyaránt.
Az első nap eredményes szereplését követően sem hagyott alább a lendület, vasárnap rögtön az első versenytávon bronzéremmel nyitott a szegedi Kothencz Petra (junior vb A-szint). A kisuszonyos számokon hozták a formát gyorsúszóink,  a debreceni Kosina Gergő ezüst-, Senánszky Petra arany-, míg Varga Krisztina szintén ezüstérmet nyert a felnőtteknél. A juniorok között ugyanezen a távon kaposvári Fazekas András második lett (junior vb A-szint), a lányoknál csapattársa, Hamlin Dorothy arany-, a debreceni Szabó Anita pedig ezüstérmet szerzett. A 400 méteres felszíni úszásban felnőtteknél a szegedi Kanyó Dénes nagyszerű időt úszva ezüstérmet nyert, míg junioroknál a gyöngyösi Mozsár Alex szintén másodikként csapott célba, szintet úszva a korosztályos világbajnokságra.
A délutáni programban újból a kisuszonyosokon volt a sor, 200 uszonyos gyorson a felnőtt férfiaknál Kosina Gergő nyert, míg a nőknél nagy csata után Senánszky Petra győzedelmeskedett megelőzve Varga Krisztinát. A junior korosztályban a kaposváriak jeleskedtek, hiszen a fiúknál Stadler Bence, míg a lányoknál Hamlin Dorothy nyert magabiztosan.
A nap végén a 4x100-as felszíni váltók következtek, ahol a felnőtt női csapatok közül 7. helyen zárt a Debreceni BK (Senánszky, Szűcs, Nagy, Senánszky), a junioroknál pedig a dobogóra állhatott a hajdúságiak négyese (Szabó, Kiss, Dobránszky, Makszim).

A világkupa legeredményesebb felnőtt női sportolója Senánszky Petra lett, a legeredményesebb utánpótlás lány versenyző pedig holtversenyben Hamlin Dorothy.

Az eredmények elérhetők itt: http://results.buvar.hu/worldcup2017/

XII. CMAS Uszonyosúszó Világkupa és Minaret Kupa, a magyarok vasárnapi eredményei (1-8. helyezettek):

100m felszíni úszás felnőtt nő

6. Károlyi Csilla (Eötvös DPSE) 41,66, B-szint

100m felszíni úszás 12-17 éves fiú

4. Kádár-Németh Kristóf (KVSC) 39,47, A-szint

100m felszíni úszás 12-17 éves lány

3. Kothencz Petra (Muréna UBK) 42,41, A-szint

6. Szabó Anita (Debreceni BK)          43,31, B-szint

6. Blaszák Lilla (KVSC) 43,31, B-szint

100m uszonyos gyorsúszás felnőtt férfi

2. Kosina Gergő (Debreceni BK) 43,11, A-szint

100m uszonyos gyorsúszás felnőtt nő

1. Senánszky Petra (Debreceni BK) 46,44, A-szint

2. Varga Krisztina (Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE) 47,43 A-szint

100m uszonyos gyorsúszás 12-17 éves fiú

2. Fazekas András (Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE) 45,40, A-szint

4. Stadler Bence (Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE) 46,11               

100m uszonyos gyorsúszás 12-17 éves lányok

1. Hamlin Dorothy (Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE) 49,63, A-szint

2. Szabó Anita (Debreceni BK) 49,97, A-szint

5. Kiss Blanka (Debreceni BK) 51,58, B-szint

8. Király Eszter (Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE) 52,47

400m felszíni úszás felnőtt férfi

2. Kanyó Dénes (Muréna UBK) 3:03,07, A-szint

5. Hamlin Matthew (Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE) 3:08,07

400m felszíni úszás 12-17 éves fiú

2. Mozsár Alex (Mátrai Erőmű BK) 3:09,39, A-szint

400m felszíni úszás 12-17 éves lány

6. Hajnács Lili (Muréna UBK) 3:33,49, B-szint

50m felszíni úszás 12-17 éves fiú

5. Kádár-Németh Kristóf (KVSC) 17,97                   

50m felszíni úszás 12-17 éves lány

4. Blaszák Lilla (KVSC) 19,68

5. Kothencz Petra (Muréna UBK) 19,72

200m uszonyos gyorsúszás felnőtt férfi

1. Kosina Gergő (Debreceni BK) 1:35,86, A-szint

200m uszonyos gyorsúszás felnőtt női

1. Senánszky Petra (Debreceni BK) 1:44,52, A-szint

2. Varga Krisztina (Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE) 1:44,86, A-szint

200m uszonyos gyorsúszás 12-17 éves fiú

1. Stadler Bence (Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE) 1:40,75, A-szint

4. Fazekas András (Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE) 1:46,74

200m uszonyos gyorsúszás 12-17 éves lány

1. Hamlin Dorothy (Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE) 1:49,50, A-szint

5. Király Eszter (Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE) 1:53,81, B-szint

8. Kiss Blanka (Debreceni BK) 1:55,58

4x100m felszíni váltó felnőtt nő

7. Debreceni BK (Senánszky, Szűcs, Nagy, Senánszky)

4x100m felszíni váltó 12-17 éves lány

3. Debreceni BK (Szabó, Kiss, Dobránszky, Makszim)