XIV. CMAS USZONYOSÚSZÓ VILÁGKUPA-VASÁRNAPI VERSENYNAP

A felnőtt világ- és junior Európa-bajnokságra készülő magyar uszonyosúszók vasárnap is folytatták az éremgyűjtést az egri CMAS Uszonyosúszó Világkupa és Minaret Kupa különböző versenyszámaiban. Emellett számos szintidőt úsztak a versenyzők.

A szombati 5 érem után vasárnap további 14-et nyertek a magyarok a 2019-es uszonyosúszó világkupa-sorozat első, egri állomásán. Összesítésben 4 arany-, 5 ezüst- és 10 bronzérem a magyar egyesületek mérlege.

A felnőttek mezőnyében a debreceni Senánszky Petra idén is megnyerte a 100 méter uszonyos gyorsúszást. A kaposvári Varga Krisztina ezen a távon harmadik lett. Bukor Ádám a második napon csak a férfi 400 méter feszíni úszás versenyében vett részt, ahol arany érmet szerzett. Ugyanebben a számban Gruber Kornél harmadik lett. A női 1500 méteres felszíni úszásban Nagy Szuda Rékának a hatodik helyet sikerült megszereznie. A nőknél 4x100-as felszíni váltó úszásban a Debreceni Búvár Klub állhatott a dobogó második fokára.

Az utánpótlásnál, vagyis a junioroknál a legjobb eredményeket a lányok 100 méteres felszíni úszásában Kothencz Petra érte el harmadik helyezésével. A fiúk 100 méteres búvárúszásában Kolonics Milán bronzéremnek örülhetett. A lányok 400 méteres felszíni úszásban is született egy harmadik hely Varga Jázmin Kata jóvoltából. A 4X100-as felszíni úszásban a Mátrai Erőmű Búvárklub váltójának sikerült megszereznie a harmadik helyet.

Ők mondták:

Kothencz Petra Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub

Lány 12-17 évesek 100 méteres felszíni úszás, 3. hely

Nagyon jól éreztem magamat a versenyen és szerintem jól is teljesítettem. Igazából a 100 méter a kedvencem, úgyhogy nem igazán volt kihívás, csak élveztem a versenyzést.

Gruber Kornél Muréna Szegedi Búvár Klub

Férfi 400 méter felszíni úszás, 3. hely

Kicsit rosszabbul esett az eredmény, mint a tegnapi 800 méter, és igazából a többi versenyzőből nem sokat láttam, de örülök a harmadik helynek. Ez volt az utolsó futamom a verseny során. Nagyon örülök, hogy sikerült két számban is dobogóra kerülnöm és szintet úsztam a nyári Európa-bajnokságra.

Kolonics Milán Bácsvíz-KVSC

100 méter felszíni gyorsúsás, 3. hely

Az első 50-en még ment valahogy, aztán a kiúszást nagyon megnyomtam. Azon fölhoztam magamat és végén meg behajráztam.

Bukor Ádám Mátrai Erőmű Búvárklub

Férfi 400 méter feszíni úszás, 1. hely

Az elején nagyon izgultam, de nagyon jól éreztem magamat. Az első 100 még olyan izgulós volt, aztán pedig már belejöttem. Reménykedtem abban, hogy ez meglesz. Próbáltam igazából nem a győzelemre összpontosítani, hanem csak élvezni magát az úszást és hála Istennek össze is jött a végén az arany érem is, szóval szuper volt. Ez volt az első és utolsó rajtom a mai napon. Nagyon jól éreztem magamat. Egyébként ez a 10. alkalom hogy már ezen a versenyen részt veszek itt, Egerben, szóval lassan otthon érzem magamat.

Varga Krisztina Kaposvári 1 MCM Diamant Ad SE

Női 100 méter búvárúszás, 3. hely

Harmadik helyezett lettem, tegnap is háromszázaddal maradtam le a másodikról, most is sikerült három századdal lemaradnom a másodiktól. Igazából ez az idő most ebben az időszakban egész jónak számít. Szintén szintidő az Európa-bajnokságra úgyhogy örülök és most ezzel így elégedett vagyok.

Senánszky Petra Debreceni Búvárklub

Női 100 méter búvárúszás, 1. hely

Őszintén megmondom, hogy egy picit jobb időeredményt vártam magamtól, de örülök neki, hogy azért jól sikerült. Nem volt ez rossz. Úgy vagyok vele, hogy ebből is tudok következtetéseket levonni, tanulni.

Kanyó Dénes világjátékok győztes, 4-szeres Európa-bajnok, kétszeres világbajnok, világcsúcstartó, edző, Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub

Nagyon jól érzem magamat, kitűnő a szervezés és ugye régi barátokkal találkozok, elvégre már 36 éve csinálom ezt a sportágat. Sok versenyzőtársamnak a gyerekeivel is versenyzek együtt. A tanítványaim is jól szereplenek. Nagyon elégedett vagyok az eddigi eredményeimmel, mert pihenő évemet töltöm és engem is meglepett, hogy ilyen tatás stílusban is még be lehet kerülni az első négybe. A komolyabb képességfejlesztést majd csak jövőre kezdem.

dr. Nyíri Iván elnök, Magyar Búvár Szakszövetség

Azt hiszem, hogy Magyar Búvár Szakszövetség vezetése elégedett lehet. Beszéltem az edzőkkel és az úszóink nagyon szépen teljesítettek. Ez az idény első versenye, és úgy tűnik, hogy már jó formában vannak a hazai úszók. Arany-, ezüst-, bronzérmeket is szereztek a versenyzőink. Negyedik ötödik, hatodik helyeink is szépen vannak. Tudni kell, hogy a világnak a krémje, a legjobb uszonyosúszók itt vannak Egerben, nagyon nagy számban. Azt tudom mondani, hogy nem kell ennél jobb verseny. Nagyon sok versenyző odajön hozzánk és megköszönik azt a szervezést, amit az EMMI Sportért Felelős Államtitkárság támogatásával, a Honvédelmi Sportszövetséggel és Eger városával itt együtt véghezvittünk. Azt mondják, hogy a Vízalatti Tevékenységek Világszövetsége,(CMAS) világversenyeinek rendszerében ez az egri a legméltóbb és legjobban szervezett.

A Világkupa következő állomása az olaszországi Lignano lesz, március 22-24-én.