Magyarország negyedik az uszonyosúszó vb-n

Nagyszerűen szerepelt a kínai Jantajban zajló uszonyosúszó világbajnokságon a hatfős magyar válogatott, amely három arany- és egy bronzéremmel zárt, ezzel az éremtáblázaton az előkelő negyedik helyet foglalja el. Csapatunk még eredményesebb lehetett volna, ha a több számban is éremesélyes, világ- és Európa-bajnok Kanyó Dénesnek az utolsó pillanatban betegség miatt nem kell lemondania az utazásról.

A búvársportok közé tartozó sportág idei legnagyobb világversenyének negyedik versenynapján nem született magyar érem.

A 19 éves Kosara Géza a férfiak, a 18 esztendős Kardos Laura pedig nők 800 méteres felszíni úszó számában lett nyolcadik. Női 50 méteres búvárúszásban Varga Krisztina 14., ugyanebben a számban a férfiaknál Kosina Gergő 18. lett.

A női 4x100 méteres felszíni úszásban a Senánszky, Kovács, Varga, Kardos összeállítású magyar váltó – épphogy lecsúszva a döntőről – a kilencedik helyet szerezte meg.