Hamlin Dorothy és Stadler Bence bronzérmes a junior vb-n

Megszülettek a magyar válogatott első érmei a franciaországi Annemasse-ban zajló junior uszonyosúszó világbajnokságon. A lányoknál Hamlin Dorothy, a fiúknál pedig Stadler Bence egyaránt bronzérmet nyert.

A lányok 200 méteres uszonyos gyorsúszó számában Hamlin Dorothy (a képen, fotó: Róka Róbert) hatalmas egyéni csúccsal harmadikként ért célba. Teljesítményének értékét növeli, hogy a kaposvári versenyző még csak ifjúsági korú. Ugyanebben a kategóriában a fiúknál is állhatott magyar a dobogóra: Stadler Bence élete eddigi legjobbjával szintén bronzérmet nyert.

A két bronzérmesen kívül még négy magyar versenyző volt érdekelt a döntőkben, akik szintén nagyszerű időeredményeket értek el. Mint ahogyan az egész junior világbajnokságra igaz, hogy elképesztő időket, hatalmas junior világcsúcsokat úsznak a fiatalok: a 200 uszonyos gyorsot nyerő orosz lány például Annemasse-ban elért időeredményével második lett volna a felnőtt vb-n.

Junior uszonyosúszó világbajnokság, Annemasse, a csütörtöki nap magyar eredményei:

Lány 200 m uszonyos gyorsúszás: 3. Hamlin Dorothy (Kaposvár)
Fiú 200 m uszonyos gyorsúszás: 3. Stadler Bence (Kaposvár), 5. Fazekas András (Kaposvár)
Fiú 1500 m felszíni úszás: 6. Semostyán Róbert (Kaposvár)
Lány 200 m felszíni úszás: 8. Kothencz Petra (Makó), 14. Blaszák Lilla (Kecskemét)
Fiú 200 m felszíni úszás: 8. Kádár-Németh Kristóf (Kecskemét)
Lány 100 m búvárúszás: 19. Nyerges Petra (Gyöngyös)