18. CMAS Uszonyosúszó Junior Európa-bajnokság

2024.07.02.

Nagyszerű eredményekkel zárta a magyar junior válogatott a litvániai kontinenstornát.

A magyarok 7 arany-, 5 ezüst- és 3 bronzérmet szereztek a 18. CMAS Junior Uszonyosúszó Európa-bajnokságon, így versenyzőink az éremtáblázat 2. helyén zártak.

Kovács Megyer az Európa-bajnokság legeredményesebb férfi versenyzője lett. Egyéniben 400 méteres búvárúszásban; 400, 800, valamint 1500 méteres felszíni úszásban nem talált legyőzőre, 200 méteres felszíni úszásban pedig ezüstéremmel zárt.

Turucz Zoé is Európa-bajnok lett 50 és 100 méteres uszonyos gyorsúszásban, ráadásul 50 méteren új junior világcsúccsal (ideje 21.48)
Mayer Dávid is aranyérmes lett 50 méteres uszonyos gyorson, 100 méteren pedig a dobogó második fokára léphetett fel.
Horpácsy Hanna ezüstérmet szerzett 400 méteres búvárúszásban.
Szabó Flóra is másodikként zárt 400 méter uszonyos gyorson.

A magyarok érmes váltó eredményei:
A 4×100 méteres mix gyors váltó bronzérmet szerzett. A váltó tagjai: Mayer Dávid, Szabó Flóra, Vince Marcell, Turucz Zoé; Délelőtt: Szász Máté Pál, Dobos László
A 4×50 méteres férfi felszíni váltó is bronzérmesként zárt. A váltó tagjai: Mayer Dávid, Gyula Levente, Váradi Zalán, Décsei Marcell;
Délelött: Vince Marcell
A 4×100 méteres felszíni váltó is harmadik lett. A váltó tagjai: Gyula Levente, Váradi Zalán , Décsei Marcell, Kovács Megyer
A 4×200 méteres felszíni váltó pedig ezüstérmet szerzett. A váltó tagjai: Gyula Levente, Váradi Zalán, Décsei Marcell, Kovács Megyer

Örömteli esemény továbbá, hogy Mayer Dávid és Váradi Zalán országos csúcsot úszott, valamint az összes fiú váltó dobogós helyezést ért el!

Gratulálunk a magyar csapat minden tagjának a szenzációsan sikerült Európa-bajnoksághoz!