Két negyedik hely a nyitónapon Annemasse-ban

Szabó Anita és Kothencz Petra is közel állt az éremhez a franciaországi Annemasse-ban megkezdődött junior uszonyosúszó világbajnokságon. Szabó Anita új egyéni csúccsal lett negyedik, Kothencz Petra pedig ifjúságiként végzett szintén a negyedik helyen.

A lányok 100 méteres uszonyos gyorsúszás versenyszámának döntőjében mindkét magyar tehetség új egyéni rekordot úszott. Ennek köszönhetően Szabó Anita (49.53 mp) a negyedik, míg Hamlin Dorothy (50.10) a hatodik helyet szerezte meg az erős mezőnyben. A távot az orosz Patlaszova nyerte új junior világcsúccsal.

Kothencz Petra 42.05-ös idővel a negyedik helyen ért célba a 100 méteres lány felszíni úszásban. Eredményének értékét emeli, hogy ifjúságiként végzett ilyen előkelő helyen. A távot az orosz Mihajluskina nyerte új junior világrekordot felállítva.