Magyar világcsúcs és éremdömping a Világkupán

Világcsúcsot javított Senánszky Petra az egri uszonyosúszó Világkupán. A viadalon vasárnap a magyarok majdnem pontosan lemásolták az első napi eredményüket, hét arany-, négy ezüst- és öt bronzérmet nyertek.

A legeredményesebb hazai versenyzőnek Senánszky Petra bizonyult. A debreceni versenyző, akárcsak a tavalyi világbajnokságon és a januári poznani Világkupa fordulón, Egerben is megnyerte mindhárom egyéni számát, ráadásul a 100 méteres uszonyos gyorsúszásban 24 századmásodperccel megjavította saját korábbi világrekordját.

A felnőttek mezőnyében Senánszkyn kívül klubtársa, Kosina Gergő tudott vasárnap diadalmaskodni, ezzel továbbra is elmondhatja magáról, hogy a 200 méteres uszonyos gyorsúszásban 2011 óta veretlen. Kosina így mindhárom színű éremből szerzett egyet. Kanyó Dénes szombati ezüstérme után a második versenynapon is dobogóra állhatott.

A juniorok között Hamlin Dorothy két aranyat is nyert. Mozsár Alex szombati aranyához egy újabb elsőséget tett hozzá, és Stadler Bence - egy arany- és egy ezüstéremmel - is közel állt a duplázáshoz.

A hazai búvárúszók összességében 14 első hely mellett nyolc-nyolc második és harmadik helyezést értek el az egri Világkupán, ezzel messze túlszárnyalták az előzetes várakozásokat.